Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo

Znakomity trębacz młodego pokolenia i uznany, niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej – Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela połączyli swe siły we wspólnym projekcie. Ich twórczość bogata jest w fantastyczne kompozycje, niecodzienne aranżacje, fenomenalne improwizacje i niepowtarzalny klimat!

schm_ndz_2

Odkąd na początku 2016 roku zaczęli koncertować w całej Polsce ich styl gry skrystalizował się, kompozycje nabrały szlachetności, a intymny nastrój ich muzyki promieniuje niespotykaną głębią przekazu. Projekt dojrzał i nadszedł czas by go utrwalić na płycie. Artyści spotkali się pod koniec czerwca 2017 roku w studio Jazovia w Gliwicach i w najlepszych możliwych warunkach stworzyli arcydzieło. Dwanaście niesamowitych i unikatowych kompozycji Wojciecha Niedzieli oraz Piotra Schmidta ukazało się nakładem wytwórni SJRecords 1 września 2017 roku.

DarkMorning - front

24 wydawnictwo wytwórni SJRecords to swego rodzaju podsumowanie działalności wydawniczej Piotra Schmidta i Marka Różyckiego. Wyjątkowa promocja albumu Dark Morning sprawi, że będzie to kolejna pozycja Piotra Schmidta stale obecna na ustach wszystkich, którzy cenią naprawdę dobrą muzykę.

Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela oprócz tytułów naukowych mają coś jeszcze. Jest to niezwykła zdolność kreowania takiej muzyki, do której chcę się wracać i ciągle przeżywać razem z nimi niesamowitych emocji.

Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo (11) przycięte

Mamy sprawdzony przepis na znakomity koncert! Piotr Schmidt na trąbce, Wojciech Niedziela na fortepianie (…). Tu fundamentem jest organiczna potrzeba niesienia radości z uprawiania muzyki. I to uprawiania na najwyższym mistrzowskim poziomie. Bo gdy do swych instrumentów podchodzą dwaj wielcy magowie dźwięku, to stajemy się już po chwili uczestnikami wielkiego misterium najprawdziwszego jazzu.

Tomasz Pierchała

DarkMorning - cover

 

Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo: 

Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet: 

Kam